Ekran wczytywania
5 Światowy Kongres Antydopingowy WADA

W dniach 5-7 listopada 2019 roku nasz delegat Małgorzata Wrońska brała udział w 5. Światowym Kongresie World Anti-Doping Agency, który odbył się w Katowicach (www.wada2019.com).
Znaleźliśmy się wśród 1500 przedstawicieli świata sportu.
Podstawowym celem Kongresu było nie tylko uczczenie 20 lecia , tej największej organizacji antydopingowej na świecie, ale także konsultacje, celem dokończenia tzw. Antidoping Code.
Delegaci debatowali o prawach osób poddawanych kontroli, o postępowaniu w trakcie samej kontroli.

Uważamy, za istotne, aby sport był czysty- w przeciwnym razie nie jesteśmy w stanie wyłonić prawdziwych zwycięzców.
Podczas kongresu, nasza wspaniała lekkoatletka Anita Włodarczyk odebrała złoty medal, który zdobyła podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie 2013. Dlaczego dopiero teraz? Ponieważ podczas Igrzysk oficjalnie zdobyła srebrny.... dopiero po długiej batalii Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie uznał apelację światowej federacji lekkoatletycznej (IAAF) i zawiesił za doping 12 Rosjan. Wśród zdyskwalifikowanych znalazła się złota młociarka mistrzostw świata w Moskwie z 2013 roku Tatiana Łysenko.

Ten przykład idealnie obrazuje sens istnienia takiej organizacji jak WADA oraz jej skuteczność !
Kongres był także zakończeniem kadencji Prezydenta WADA'y Craig'a Reedie'go. Nowym Prezydentem zostanie były już Minister Sportu (były sprinter) Witold Bańka ! Jest to ogromny sukces i bardzo gratulujemy.
Powracając do cheerleadingu, w Kongresie wzięli także udział przedstawiciele International Cheer Union : Sekretarz Generalny ICU Karl Olson oraz Doradca w zakresie Antydopingowym Mike Jackie.
Jesteśmy dumni, że jesteśmy zauważani przez Ministerstwo Sportu i Turystyki

  
  
  
  
Zakończenie tekstu

WSPÓŁPRACUJEMY Z