Ekran wczytywania
Konferencja dla Dyrekcji Szkół. Cheerleading w Szkole. Już za nami

Pierwsza konferencja dla Dyrekcji Szkół i Nauczycieli już za nami. 

Przygotowania do niej rozpoczęły się kilka miesięcy temu, kiedy to zakiełkowała idea organizacji spotkania z Dyrekcjami i Nauczycielami, zainteresowanymi wprowadzenia cheerleadingu do szkół.  W celu poinformowania szkół o takiej możliwości został rozesłany mailing. Bardzo wiele placówek edukacyjnych wyraziło zainteresowanie, które mamy nadzieje rozwinie się w niedalekiej przyszłości.  Gościliśmy Uczestników między innymi z Krakowa, Kozienic, Warszawy, Ząbek oraz z Zambrowa.

Prelegentami byli:

Leszek Cichocki- vice Prezes Polskiego Związku Sportowego Cheerleadingu

Małgorzata Wrońska- miedzynarodowy sędzia i certyfikowany trener International Cheer Union

Gościem Specjalnym konferencji była dr Joanna Gorwa, adiunkt zakładu Biomechaniki Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Dzięki uprzejmości naszego Gościa, Uczestnicy konferencji zapoznali się perspektywami prozdrowotnych ścieżek naukowych, które skupiać by się miały wokół obciążeń i przeciążeń zawodników cheerleadingu. Badanie takie pozwalają poznać siłę przeciążeń działającą na układ kosnty, które mogą powodować kontuzje. Poznanie działających przeciążeń na stawy zawodników i wzięcie tej wiedzy pod uwagę w trybie treningowym pozwoli zniwelować kontuzyjność. Poruszony także został temat reminaralizacji kości.

Idea Szkolnej Ligi Cheerleadingu powstała, aby zawodnicy szkól mogli ze sobą rywalizować, aby wystadaryzować zasady współrywalizacji jak i sędziowania. Uczestnicy konferencji zostali zapoznani z zasadami obowiązującymi w Lidze. Zostały także poruszone tematy stereotypów, które krążą wokół cheerleadingu. 

Planem jest rozgrywanie turniejów wojewódzkich, których wielki finał nastąpi podczas Mistrzostw Polski Cheerleaders.

Niedługo rozpoczniemy też cykl szkoleń dla Nauczycieli, które mamy nadzieje spotkają się z zainteresowaniem. 

Ponieważ cheerleading wiąże się z zakupem/wynajmem sprzętu, choćby specjalnej podłogi do cheerleadingu (kategorie akrobatyczne) PZSC nawiązało współpracę z firmą Polskok z Chrzanowa, króry przygotował specjalną podłogę do cheerleadingu w formie tzw. puzzli, których łączenie nie wymaga rzepów ani innych mocowań. Taką samą podłogę, tylko w formie rolek posiada PZSC, której zakup był możliwy dzięki dofinanzowaniu Związku z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Warto przypomnieć, że nasza mata została wypożyczona na Akademickie Mistrzostwa Świata w Cheerleadingu, które odbyły się w zeszłym roku w Łodzi. Organizatorem był AZS Politechniki Łódzkiej. 

Szkolna Liga Cheerleadingu wpływa na coraz szersze wody i jesteśmy pewni jej szybkiego rozwoju. 

Zapraszamy wszytskich do odwiedzenia strony www.cheerligaszkolna.pl

Zakończenie tekstu

WSPÓŁPRACUJEMY Z