Ekran wczytywania
To była eksplozja mocy!

Ogromna energia, emocje, gorący doping i łzy wzruszenia – tyle wrażeń czekało na uczestników Mistrzostw Polski w Cheerleadingu Sportowym, które odbyły się w sobotę, 12 maja, w Ostrowi Mazowieckiej. Ich organizatorem był Polski Związek Sportowy Cheerleadingu. Zawody były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Europy.

To było prawdziwe święto tej dyscypliny sportowej. Dzięki gościnności władz miasta, w tym burmistrza Jerzego Bauera, który objął wydarzenie patronatem, oraz dyrektorów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i Miejskiego Domu Kultury, krajowe mistrzostwa zawitały do Ostrowi Mazowieckiej.

Na najwyższym poziomie
Dynamiczne układy, piękne kolorowe stroje i uśmiechnięte, ale pełne skupienia twarze zawodniczek i zawodników, a także nieustający doping fan klubów i publiczności na widowni tworzyły atmosferę świetnej zabawy.

Jeśli do tego dołożymy wysoki poziom organizacji zawodów, nad którym czuwał dyrektor mistrzostw Leszek Cichocki, zaciętą, ale w duchu fair play rywalizację ponad 500 uczestników, międzynarodowy skład sędziowski (Polska, Puerto Rico, Anglia i Ukraina) pod przewodnictwem Małgorzaty Wrońskiej oraz stawkę jaką jest udział zwycięzców w Mistrzostwach Europy, to  wiadomo, że na brak emocji tego dnia nie można było narzekać. 

Mistrzostwa rozpoczęła przysięga sędziów, a także uczestników dotycząca przestrzegania reguł rywalizacji w duchu fair play. Po odegraniu hymnu państwowego wszystkich serdecznie powitali oraz życzyli osiągnięcia jak najlepszych wyników prezes Polskiego Związku Sportowego Cheerleadingu (PZSC), Piotr Patłaszyński oraz burmistrz Ostrowi Mazowieckiej, Jerzy Bauer.  

Cheerleading łączy pokolenia
W hali MOSiR sportowcy rywalizowali w następujących kategoriach:

  • Freestyle pom
  • High kick
  • Hip hop
  • Jazz
  • Cheer

Najmłodsza cheerleaderka mistrzostw miała 6 lat, najstarsza 74.

- Organizację zawodów oceniam bardzo dobrze w każdym aspekcie. Drużyny wyglądały pięknie, a poziom polskich zawodników staje się coraz wyższy. Widziałem polską drużynę startującą w Mistrzostwach Świata około 2 lat temu i zauważam, że umiejętności rosną z każdym rokiem – powiedział po zawodach Hans Sancho z Puerto Rico, sędzia Mistrzostw Polski w Cheerleadingu Sportowym.

Znamy Mistrzów Polski
Rywalizacja zakończyła się uroczystą i wielobarwną paradą sportowców, której towarzyszył aplauz publiczności. Wrażenie robiło ponad pół tysiąca zawodniczek i zawodników wsłuchujących się w  werdykt jury. Na najlepszych czekały nie tylko dyplomy, medale oraz puchary, wręczane przez władze PZSC i miasta oraz sędziów, ale także tytuły Mistrzów Polski oraz szansa na udział w Mistrzostwach Europy.
- Byłam miło zaskoczona poziomem polskich zawodników, choć ten mocno różni się od brytyjskiego, gdyż my mamy więcej m.in. kategorii akrobatycznych. Szczególnie podobała mi się parada i ceremonia wręczania medali. Atmosfera była fantastyczna, zaś wyjątkowe znaczenie miało to, że rywalizujące ze sobą zawodniczki gratulowały sobie nawzajem i ściskały dłonie – ocenia Kelly Loughlin, sędzia mistrzostw z Anglii.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom oraz trenerom i zapraszamy do udziału w kolejnych zawodach organizowanych przez Polski Związek Sportowy Cheerleadingu.


Zakończenie tekstu

WSPÓŁPRACUJEMY Z