Ekran wczytywania
Jedziemy na Mistrzostwa Świata!

Jesteście gotowi na niesamowite przeżycia? World Cheerleading Championships 2018 przed nami! Z takim rozmachem a jednocześnie profesjonalizmem organizowanych mistrzostw w cheerleadingu nie ma nigdzie. Orlando na Florydzie w USA corocznie staje się królestwem tej dyscypliny sportu i tak też będzie w tym roku.

Rywalizacja na najwyższym światowym poziomie odbędzie się tradycyjnie w magicznym Walt Disney World Resort w Orlando od 25 do 27 kwietnia. O miano najlepszych w kilkunastu kategoriach powalczą reprezentacje wielu krajów, w tym Polski. Nasze zawodniczki będą konkurowały z najlepszymi drużynami z USA, Japonii czy Chin.

Kibicujmy Polkom!
Polskę będzie reprezentowała około dwudziestoosobowa drużyna „Galaxy” MDK Gdynia wraz z trenerką Anną Kwitniewską, która wygrała ubiegłoroczne ogólnopolskie kwalifikacje do Mistrzostw Świata. Wystartuje w dywizji freestyle pom w kategorii senior oraz w kategorii duet także we frestyle pom. Już dziś zachęcamy do śledzenia przebiegu World Cheerleading Championships 2018 i kibicowania Polkom! Emocji i niezapomnianego widowiska na pewno nie zabraknie.

Najlepszym będzie łatwiej
Powstanie w marcu br. Polskiego Związku Sportowego Cheerleadingu to szansa dla najlepszych polskich zawodników. M.in. reprezentujący nasz kraj będą mogli liczyć na wsparcie finansowe i pomoc w organizacji kolejnych wyjazdów na mistrzostwa świata.
- To będzie moja trzecia wizyta w Orlando. Kiedy pojechałem tam po raz pierwszy w 2014 r.  doznałem ogromnego szoku. Jestem organizatorem różnych imprez, i tych małych, i tych największych, otrzymałem również tytuł najlepszego organizatora świata w IDO, ale na Florydzie poczułem się jak przedszkolak. Zobaczyłem coś, co jest niepojęte. Rozmach, ogrom tego przedsięwzięcia, jakość organizacji, ale i stosunek ludzi do siebie były tym, co bardzo chciałem przenieść na nasz grunt. Rok później pojechaliśmy tam już z reprezentacją. Jak na polskie warunki byliśmy przygotowani rewelacyjnie, bo pojechała grupa, która była Mistrzami Świata w formach jazzowych i miała ogromny kontakt ze scenami dyskotekowymi. Skonfrontowaliśmy się z rzeczywistością. Mimo że czuliśmy się jak kompletni nowicjusze, zebraliśmy pozytywne recenzje i mówiono o nowej jakości z Polski. Wróciliśmy z ogromną pokorą i chęcią do nauki. By nasza reprezentacja mogła wtedy wyjechać do Orlando, zbieraliśmy pieniądze gdzie tylko się dało. Udało się dzięki olbrzymiej pomocy m.in. Milewski i Partnerzy oraz ich fundacji „Yes or Yes”, DuoLife, rodziców i internautów. Wtedy obiecałem przed członkami ICU, że choć jesteśmy ze świata tańca, to będziemy pracować w kierunku świata cheer. Teraz zawiozę im z dumą dokumenty Polskiego Związku Sportowego Cheerleadingu – mówi Piotr Patłaszyński, Prezes Związku.

Zakończenie tekstu

WSPÓŁPRACUJEMY Z