Ekran wczytywania
W Busku walczyli o Mistrzostwa Świata

O nominację do polskiej reprezentacji cheerleaders na Mistrzostwa Świata w Stanach Zjednoczonych walczyli tancerze podczas kwalifikacji w Busku-Zdroju.

Kwalifikacje do Mistrzostw Świata w Cheerleadingu ICU Orlando 2018 odbyły się pod koniec ubiegłego roku w Busku-Zdroju. Organizatorami byli: Polska Federacja Tańca, Fundacja Perfekta Dance i Buskie Samorządowe Centrum Kultury. Patronat na nimi objął burmistrza miasta i gminy Busko-Zdrój, starosta buski, wojewoda świętokrzyski oraz marszałek województwa świętokrzyskiego.


Kwalifikacje do MŚ ORLANDO '2018

Tańczyli najlepsi
Rywalizację przeprowadzono w oparciu o międzynarodowe przepisy International Cheer Union. Turniej oceniała międzynarodowa  komisja, w skład której weszli sędziowie z Polski, Czech, Białorusi, Finlandii i Węgier. Zawodnicy rywalizowali o otrzymanie nominacji do reprezentacji Polski w kwietniowych Mistrzostwach Świata w Cheerleadingu w USA.

Rozegrano następujące kategorie:

  • Freestyle Pom Junior i Senior, duety oraz zespoły,
  • Cheer Hip Hop Junior i Senior, duety oraz zespoły,
  • Cheer Jazz Junior i Senior, duety oraz zespoły,
  • Team Cheer All Girls, Team Cheer Coed.

Zmagania trwały cały dzień, a wystartowali w nich reprezentanci całej Polski. Przyjechały m. in. zespoły z Oświęcimia i Gdyni. Zawody zakończyły się uroczystą galą, podczas której ogłoszono wyniki i wręczono nominację zwycięskim drużynom. Eliminacje wygrał zespół „Galaxy” MDK Gdynia.

Gospodarz miasta, burmistrz  Waldemar Sikora, wręczył nagrodę pieniężną Grand Prix, ufundowaną przez niego dla najlepszej prezentacji dnia. Patronem medialnym kwalifikacji byli: Gazeta Echo Dnia, Radio Kielce, portal busko.com.pl, Tygodnik Ponidzia, Telewizja Ponidzie TV. Sponsorem głównym była natomiast Buskowianka oraz Hotel Bristol.

Zakończenie tekstu

WSPÓŁPRACUJEMY Z