Ekran wczytywania
Mamy TO! Będzie narodowa reprezentacja cheerleaders!

To wspaniała wiadomość dla całej społeczności skupionej wokół cheerleadingu: zawodników, klubów, związków sportowych, trenerek i trenerów, rodziców oraz fanów tej dyscypliny sportu! Polski Związek Sportowy Cheerleadingu stał się faktem!

Wyłonią kadrę narodową

Cel był taki – zapewnić uzdolnionym dzieciom i młodzieży starty w międzynarodowych wydarzeniach m.in. poprzez system stypendiów, właściwie przygotowaną kadrę i finansowanie działalności szkoleniowej. I udało się! Mamy to! Polski Związek Sportowy Cheerleadingu rozpoczyna swoją działalność. I jak zapewniają jego władze, wyłonienie reprezentacji narodowej w tej dyscyplinie sportowej to teraz wyłącznie kwestia czasu.
Po czterech latach starań, spełnieniu wielu prawnych i organizacyjnych wymogów, pozytywną decyzję w sprawie utworzenia związku wydał prezes Polskiej Konfederacji Sportu. To historyczne wydarzenie, bo po ubiegłorocznej oczekiwanej decyzji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, który ostatecznie uznał cheerleading za sport olimpijski, możemy liczyć na debiut w olimpiadzie w Paryżu w 2024 roku nie tylko całej tej dyscypliny, ale także polskich sportowców.  

Władze związku

We władzach najmłodszego w Polsce Związku znaleźli się profesjonaliści i pasjonaci tańca:  prezes Piotr Patłaszyński oraz Leszek Cichocki, wiceprezes.  
- Jednym z założycieli  PZSC jest Polska Federacja Tańca. Już 4 lata temu zaczęliśmy starania o to, by Polski Związek Sportowy Cheerleadingu został powołany i wypełniona została luka, jaka istniała  w tej dziedzinie. W pierwszej kolejności został założony Związek Sportów Cheer, a następnie złożone dokumenty do Ministerstwa Sportu i Turystyki – mówi prezes Piotr Patłaszyński, jeden z inicjatorów powstania i założyciel Polskiego Związku Sportowego Cheerleadingu.   
- Mamy bardzo zdolnych tancerzy w Polsce, reprezentujących najwyższy światowy poziom, jednak do tej pory brakowało systemowego wsparcia rozwoju tej dyscypliny. Funkcjonowanie cheerleadingu, w tym kształcenie trenerów, odbywało się do tej pory m.in. przy pomocy Polskiej Federacji Tańca Dzięki powstaniu PZSC jest szansa m.in. na profesjonalne szkolenia, określenie standardów kształcenia zapewniających przede wszystkim bezpieczeństwo trenujących – mówi wiceprezes PZSC, Leszek Cichocki.   

Zapraszamy do wspierania działań Związku i śledzenia naszej strony na bieżąco!

Zakończenie tekstu

WSPÓŁPRACUJEMY Z