Ekran wczytywania
Kadra Polski na ICU ECC - senior PERFORMANCE CHEER

Przedstawiamy Kadrę Polski w dywizji performance cheer i kategorii wiekowej senior:

Freestyle Pom senior oraz Cheer Jazz senior - Unique Pro Kocmyrzów-Luborzyca  

Reprezentacje Klubu Sportowego Unique Cheerleaders Kocmyrzów-Luborzyca tworzą drużyny Unique Girls, Unique Pro, Unique Jazz oraz Duet Joanna Pieczarka i Gabriela Waśniewska. Kadrę Polski tworzy łącznie 40 zawodniczek, co stanowi 1/5 członków klubu Unique. 

Po raz 5 Głównym Partnerem przygotowań i startu w miedzynarodowej rywalizacji jest Województwo Małopolskie  https://www.malopolska.pl/ 

Drużyna reprezentuje Gminę Kocmyrzów-Luborzyca, która każdego sezonu wspiera finansowo rozwój zawodników. 

Seniorski skład już po raz trzeci wystartuje w czasie Mistrzostw Europy. W 2022 zespół zdobył 5 miejsce w kategorii Jazz w czasie ME w Grecji. W 2023 uplasował się na 6 miejscu w kategorii Jazz i 7 miejscu w kategorii Pom. W 2024 Unique Pro weszło w skład Kadry Narodowej na Mistrzostwa Świata w Orlando. Powołanie do reprezentowania Polski w Mistrzostwach Europy 2024 zawodniczki otrzymały wygrywając Puchar Polski 2023 w obu kategoriach. Zespół tworzy 20 zawodniczek na co dzień trenujących w składach Unique Pro i Unique State. Trenerem i choreografem drużyny jest Lidia Stefańska.

 

 

Freestyle Pom senior - Fresh Senior Mszczonów

Zespół FRESH SENIOR to najstarsza drużyna turniejowa Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Fresh w Mszczonowie. W skład zespołu wchodzą 21 ambitnych i pracowitych zawodniczek z Mszczonowa i okolic, które na co dzień trenują pod okiem Pani Aleksandry Krześniak- Markowicz. Dziewczęta to wielokrotne medalistki Mistrzostw Polski, turniejów z cyklu Ligii Europejskiej oraz licznych turniejów krajowych. 

Zawodniczki Fresh Senior są również brązowymi medalistkami Mistrzostw Europy w Atenach w 2022 roku i reprezentantkami Polski podczas Mistrzostw Świata w Orlando w 2023 roku. 

Zespół został powołany do Kadry Narodowej na podstawie klasyfikacji Pucharów Polski PZSC z 2023 roku. 

 

 

 

Cheer Hip Hop senior - KG Cheer Senior Poznań

Drużyna KG Cheerleaders, działająca w ramach szkoły tańca STUDIO KG istnieje od 2004 roku. Do naszej szkoły tańca, na regularne zajęcia uczęszcza duża grupa dzieci i młodzieży, a także dorosłych osób. Zaszczepiamy w nich sportowe nawyki, zdrowy styl życia i promujemy kulturę̨ fizyczną na szeroką skalę.

Od 2019 roku bierzemy udział w zawodach i turniejach organizowanych przez PZSC i PSCH. W roku 2023 wystąpiłyśmy na Mistrzostwach Świata w Orlando oraz Mistrzostwa Europy w Weronie. Choreografia, którą zaprezentujemy na Mistrzostwach Europy w Norwegii powstała we wrześniu 2023 roku. Od momentu zdobycia pierwszego miejsca na Mistrzostwach Polski i powołania na zawody międzynarodowe układ jest nieustannie i skutecznie dopracowywany o czym świadczy rosnąca punktacja sędziowska na Ogólnopolskich zawodach.

Głównym choreografem, trenerem i założycielem zespołu jest Marta Maj-Nowakowska.

 

 

 

oraz z nominacji z ligi ECU ECL:

Freestyle Pom junior duet - Joanna Pieczarka i Gabriela Waśniewska /Unique Kocmyrzów-Luborzyca/

Reprezentantki Klubu w kategorii Junior Pom Double trenują razem od 4 sezonów. W 2023 zawodniczki startowały w turniejach ECL w Wiedniu, Atenach, Łochowie i Gyor zdobywając pierwsze miejsce w rankingu. Dzięki wygranej duet otrzymał powołanie do startu w Mistrzostwach Europy. Zawodniczki wchodzą także w skład zespołu Unique Pro Jazz. Trenerem i choreografem jest Lidia Stefańska.

 

 

Cheer Hip Hop senior duet - Amelia Draniak i Anna Ziółkowska /Fresh Mszczonów/

Oprócz rywalizacji wśród zespołów, Fresh Senior pojawi się również w rozgrywkach duetów. Anna Ziółkowska i Amelia Draniak to duet trenujący na co dzień w SKF Fresh, który podczas Mistrzostw Europy będzie reprezentował Polskę w kategorii Cheer Hip Hop Senior Double. Dziewczęta zostały powołane do kadry na podstawie wyników klasyfikacji generalnej Legi Europejskiej 2023, w której wywalczyły 4 miejsce. W sezonie 2024 duet hip hop już może pochwalić się zwycięstwem w dwóch turniejach Ligi Europejskiej. 

 

Zakończenie tekstu

WSPÓŁPRACUJEMY Z