Ekran wczytywania
Kadra Polski na ICU Worlds 2024 - drużyny i duety senior

Przedstawiamy Nasza Kadrę:

Team Poland Freestyle Pom Senior - Unique Pro oraz  Team Poland  Cheer jazz Senior - Unique Pro Jazz

Reprezentację Polski w kategorii Pom & Jazz tworzy 20 zawodniczek trenujących w Klubie Sportowym Unique Cheerleaders Kocmyrzów-Luborzyca. Kadrę tworzą tancerki seniorskiej grupy Unique Pro, które w 2023 roku wywalczyły podwójne powołanie do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata.

Skład uzupełniają także 4 zawodniczki, które na co dzień trenują w juniorskim zespole Unique State.

Do tej pory drużyna reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy w Atenach (2022) oraz w Weronie (2023). W poprzednim sezonie zawodniczki Klubu Julia Czajor oraz Wiktoria Doniec wystartowały w Mistrzostwach Świata w Orlando w kategorii Pom Double.

Przygotowania do Mistrzostw Świata drużyna rozpoczęła w lipcu 2023 roku. Poza treningami z techniki i choreografii zawodniczki na stałe współpracują z trenerem przygotowania motorycznego oraz psychologiem sportu.

Choreografem oraz głównym trenerem zespołu jest Lidia Stefańska. Do współpracy z drużyną zostali zaproszeni liczni specjaliści z kraju i zagranicy, w tym Hypelestics z Finlandii.

Głównym Partnerem przygotowań i startu w Mistrzostwach Świata jest Województwo Małopolskie. Wyjazd współfinansowała Gmina Kocmyrzów-Luborzyca.

 

Team Poland Freestyle Pom Senior duet - Ostręga Joanna i Kudrańska Dominika / Shiva/

Duet Dominika Kudrańska i Joanna Ostręga ze Stowarzyszenia Shiva Dance Academy.

Dziewczyny trenują razem dopiero 2 lata, lecz dzięki ciężkiej pracy udało im się zdobyć powołanie do Kadry Narodowej. Zawodniczki mają na swoim koncie kilka tytułów Mistrza Polski oraz wiele startów w Kadrze Narodowej.

Głównym partnerem przygotowań i startu na Mistrzostwa Świata jest Województwo Małopolskie. Wyjazd jest możliwy również dzięki Miastu Tarnów oraz firmie Hydroland i Alfa.

 

Team Poland Cheer Hip Hop Senior duet - Justyna i Natalia Migacz /ADeeM/

Justyna Migacz i Natalia Migacz 

To duet od którego bije ogromna energia. Siostry trenują razem już bardzo długo, znają się doskonale i mają jeden najważniejszy cel na ten rok! Justyna i Natalia reprezentują Polskę w kategorii Cheer hip hop. Obecnie ciężko trenują aby jak najlepiej reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Świata Orlando 2024. 

W swoim programie łączą wysoką technikę hip hopu oraz innych styli tj. breaking, house, popping i dancehall. Od wielu miesięcy trenują z trenerem głównym Dariuszem Migaczem oraz instruktorami z całej Polski aby polepszać swoje umiejętności i dopracować każdy szczegół w swoim show.

 

Choreografia gotowa, strój już jest, muzyka przygotowana. Pakujemy walizki i lecimy po finał! 

 

 

SPONSOREM STRATEGICZNYM ZWIĄZKU I KADRY POLSKI JEST FIRMA ENEA.


Zakończenie tekstu

WSPÓŁPRACUJEMY Z