Ekran wczytywania
ICU ECC Verona 2023 - Unique Pro (Pom i Cheer jazz senior)

Zawodniczki z Kocmyrzowa wracają z Mistrzostw Europy

Po ponad rocznych przygotowaniach seniorski skład Unique Pro wystartował w Mistrzostwach Europy w Weronie. Zespół reprezentujący Klub Sportowy Unique Cheerleaders Kocmyrzów-Luborzyca otrzymał powołanie do Kadry Narodowej wygrywając w 2022 roku cykl turniejów Pucharu Polski Polskiego Związku Sportowego Cheerleadingu w dwóch kategoriach Cheer Jazz i Freestyle Pom.

Mistrzostwa Europy odbyły się między 30 czerwca, a 2 lipca we włoskiej Weronie. Ich organizatorem było International Cheer Union - największa organizacja łącząca zespoły cheerleaders z całego świata. Reprezentację Unique Cheerleaders tworzyły 22 zawodniczki w wieku od 16 do 21 lat oraz 3 trenerów. W przygotowaniach do Mistrzostw Europy zespołowi pomagali liczni specjaliści zarówno z Polski jak i Finlandii.

W klasyfikacji generalnej zespół uplasował się na 6 z 11 miejsc w kategorii Cheer Jazz Senior oraz 7 z 16 w kategorii Pom Senior. To jedne z najwyższych wyników jakie polskie zespoły odnotowały w ciągu ostatnich lat w tej kategorii wiekowej. Złożony program przygotowań do startu pozwolił zawodniczkom na osiągnięcie miejsc tuż za najbardziej doświadczonymi reprezentacjami z Finlandii, Norwegii, Austrii czy Słowenii. To ogromny sukces Polskiej Reprezentacji.

„To dla nas niewyobrażalny sukces. Po zaledwie trzech latach trenowania w tych konkurencjach stajemy tuż za zespołami, które podziwiamy od wielu sezonów”- mówi Aleksandra Skrzypek, zawodniczka klubu Unique.

„Ten rok pokazał, jak wiele jesteśmy w stanie z siebie dać i ile trzeba poświęcić by być w tym miejscu. Wracamy do Polski z jeszcze większą potrzebą doskonalenia naszych umiejętności oraz ogromną motywacją do działania. Mamy przed sobą kolejne sportowe cele” – mówi Oliwia Kwatera, reprezentantka zespołu.

„Jestem ogromnie dumna z poziomu, który pokazały moje zawodniczki. Jeszcze bardziej cieszy mnie ich determinacja w działaniu. W tym sezonie wprowadziliśmy wiele nowych rozwiązań, które często wymagały wyjścia poza swoją strefę komfortu. Udało się - rywalizujemy z europejską czołówką cheerleadingu i mamy sprecyzowane plany kolejnych działań.” – opowiada Lidia Stefańska, główny trener zespołu.

Start w Mistrzostwach Europy to dla zawodniczek Unique Cheerleaders jeden z kroków przygotowujących do przyszłorocznego startu w Mistrzostwach Świata. Doświadczenie zdobyte w trakcie rozgrywek już niebawem przeniesie się na nowe prezentacje, nad którymi zespół będzie pracował w trakcie wakacji.

Głównym Partnerem przygotowań i startu w Mistrzostwach Europy Cheerleaders był Województwo Małopolskie.

Wyjazd był współfinansowany ze środków Gminy Kocmyrzów-Luborzyca.


Zakończenie tekstu

WSPÓŁPRACUJEMY Z