Ekran wczytywania
Kadra Polski na ICU ECC Verona 2023 - SENIOR

Przedstawiamy skład Kadry Narodowej w kategori wiekowej junior na ICU ECC Verona 2023 :

Cheer Coed Senior L5 - Iskra (Łochów)

Zespół Cheerleaders Iskra w tegorocznych Mistrzostwach Europy ICU wystartuje w kategorii Cheer Coed Elite.  Klub reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy Cheerleaders w latach 2013, 2017 i 2022. W 2022r. drużyna Cheer Coed Senior Elite zdobyła srebrny medal. W 2021r. zespół został powołanych do Kadry Polski na Mistrzostwa Świata Cheerleaders. Zawody rozgrywane ze względu na pandemię w formule online.

Rok rocznie od 7 lat zdobywcy tytułu MISTRZA POLSKI co skutkuje powołaniami na Mistrzostwa Europy i Świata. W 2023 udało nam się wysłać na Mistrzostwa Świata w Orlando 4 zawodniczki w kategorii Cheer Junior All Girl Advanced (level 4).

Już 27 czerwca 2023r. udamy się do Werony całą drużyną (27 zawodników i 2 trenerów), aby po raz kolejny rywalizować z najlepszymi zespołami Europy. Trenerami drużyny są Panie: Anna Pękul i Kinga Nurkiewicz. 

 

Freestyle Pom Senior - Unique Pro  (Kocmyrzów Luborzyca)  oraz Cheer Jazz Senior - Unique Pro Jazz (Kocmyrzów Luborzyca)

Reprezentację Polski w kategoriach Freestyle Pom oraz Cheer Jazz Senior tworzą zawodniczki Unique Pro, trenujące w Klubie Sportowym Unique Cheerleaders Kocmyrzów-Luborzyca. Tegoroczny skład uzupełniają zawodniczki juniorskiej grupy Unique Teens. Powołanie w obu kategoriach zespół wywalczył w cyklu Pucharu Polski. Unique Pro jest także aktualnym Mistrzem Polski. 

Przygotowania do Mistrzostw Europy obejmują treningi z choreografii, treningi przygotowania motorycznego, specjalistyczne warsztaty z techniki tanecznej i cheerleadingu, konsultacje z zagranicznymi specjalistami oraz psychologiem sportu.

W poprzednim sezonie zespół reprezentował Polskę w kategorii Cheer Jazz, zajmując 5 miejsce w czasie Mistrzostw Europy w Atenach. W kwietniu 2023 duet z zespołu Unique Pro wchodził w skład Kadry Narodowej w czasie Mistrzostw Świata w Orlando. W 2024 roku zawodniczki po raz pierwszy zaprezentują się zespołowo w trakcie Mistrzostw Świata.

Głównym trenerem i choreografem zespołu jest Lidia Stefańska. Zaprzygotowanie motoryczne odpowiedzialne są Urszula Papka oraz Maja Moczyńska-Papka z Level Up Cheer. Zajęcia z psychologii sportu odbywają się przy współpracy z Karoliną Baran z FizjoHuta-Nowoczesna Fizjoterapia.

Głównym Partnerem przygotowań i startu w Mistrzostwach Europy Cheerleaders jest Województwo Małopolskie. Wyjazd jest możliwy dzięki wsparciu finansowemu Gminy Kocmyrzów-Luborzyca.

 

 

 

Cheer Hip Hop Senior - Kolejorz (Poznań)

Drużyna KG Cheerleaders, działająca w ramach szkoły tańca STUDIO KG istnieje od 2004 roku. Od 2019 roku bierzemy udział w zawodach i turniejach organizowanych przez PZSC i PSCH. Swoimi występami urozmaicamy wiele widowisk sportowych i kulturalnych, gościły nas sceny całej Polski, a także Europy. Mamy na swoim koncie pokazy dla największych marek, a także Urzędów Miasta, Domów Kultury czy drużyn sportowych. Występowałyśmy w teledyskach, reklamach, programach TV, na koncertach. Uczestniczymy w akcjach reklamowych i charytatywnych, a także jesteśmy zwyciężczyniami jednego z odcinków popularnego talent show: Got To Dance. W naszym repertuarze, oprócz pokazów cheerleaders, znajdują się również spektakle rewiowe oparte na rożnych technikach tanecznych.

Do naszej szkoły tańca, na regularne zajęcia uczęszcza duża grupa dzieci i młodzieży, a także dorosłych osób. Zaszczepiamy w nich sportowe nawyki, zdrowy styl zżycia i promujemy kulturę fizyczną na szeroką skalę.

 

Trener: Marta Maj-Nowakowska: Kobieta orkiestra: doktor nauk prawnych i wykładowca akademicki. Dyplomowany Instruktor Fitnessu i Nowoczesnych Form Gimnastyki, Trener Cheerleadingu PZSC, Instruktor tańca nowoczesnego i jazzowego, uczestniczka szkoleń instruktorskich organizowanych przez Brytyjską Królewską Szkołę Tańca. Ma na swoim koncie wiele indywidualnych sukcesów, głównie w tańcu nowoczesnym. Mistrzyni Wielkopolski w aerobiku sportowym, laureatka wielu turniejów tanecznych, m.in. Rytm Ulicy, V-ce Mistrzyni Polski w kategorii hip-hop, reprezentantka Polski w hip-hopie na Mistrzostwach Świata w Bremerhaven. Od 2004 roku związana z cheerleadingiem. Prywatnie szczęśliwa żona i mama 3-letniego Aleksandra.

 

Freestyle Pom Senior DUET - Kopacka/Rudzan (Flimero Tyczyn)

Duet Julia Rudzan i Adriana Kopacka zespołu „Flimero Cheerleaders”. Trener Jolanta Magda.

Obie zawodniczki trenują razem kilkanaście lat, są wielokrotnymmi mistrzyniami Polski i wicemistrzynie Europy wraz z zespołem Flimero. Dziewczyny dzięki swojej ciężkiej pracy, trenując po kilkanaście godzin tygodniowo oraz  uczestnicząc w ECU  Euroepan Cheer League 2022 wywalczyły nominację do reprezentowania Polski w kategorii Freestyle Pom Senior duety na Mistrzostwach Europy Verona 2023. Wyjazd jest możliwy dzięki Miastu Tyczyn, za co jesteśmy ogromnie wdzięczne.


Zakończenie tekstu

WSPÓŁPRACUJEMY Z