Ekran wczytywania
Kadra Polski na ICU ECC Verona 2023 - JUNIOR

Przedstawiamy skład Kadry Narodowej w kategori wiekowej junior na ICU ECC Verona 2023 :

Cheer All Girl Junior L4 - Diamond Cheer (Kamienica)

W 2021 roku zespoły Cheer NS z Nowego Sącza  oraz  Diamond Cheer z Kamienicy stworzyły, specjalnie na okazję Mistrzostw Europy w Grecji 2022, jeden bardzo mocny zespół Global Cheer, który reprezentując Polskę na najważniejszej imprezie w Europie, wywalczył brązowy medal  w prestiżowej konkurencji All Girl level 5 Senior.

W roku 2022 zespół Global Cheer zdobył Puchar Polski, który daje możliwość startu w Mistrzostwach Europy w Weronie w 2023 r. Obecnie posiadamy bardzo mocny zespół z aspiracjami na medal ME. Na dowód tego możemy poszczycić się mistrzostwem Polski zdobytym w tym roku w najbardziej prestiżowej  kategorii All Girl level 4, w której będziemy reprezentować nasz kraj na najważniejszych zawodach w Europie w 2023 r.

Osiągnięcia zespołu:

-     brązowy medal Mistrzostw Świata Cheerleaders Orlando USA 2022 (osiem dziewcząt)

-     brązowy medal Mistrzostw Europy Cheerleaders Ateny Grecja 2022 (cały zespół)

-     Puchar Polski 2022 (cały zespół),

-     Mistrzostwo Polski Cheerleaders 2023 (cały zespół)

dają podstawę na dobry wynik, w tym na godne reprezentowanie  Polski na arenie europejskiej i światowej.

Trenerem zespołu jest Mirosław Haczek.

 

Głównym Partnerem przygotowań i wyjazdu na Mistrzostwa Europy w Weronie jest Województwo Małopolskie, pozostali partnerzy wyjazdu to 

Firma Gramet Barcice oraz  Galeria Trzy Korony.

Cheer Coed Junior L4 - Energy Nuclear (Zabrze)

Grupa Energy Nuclear z Zabrza, podczas Mistrzostw Polski Cheerleaders, odbywających się w dniach 22-25.03.2023r., zdobyła tytuł Mistrza Polski w kategorii Junior Cheer Coed i tym samym uzyskała prawo do reprezentowania Polski podczas tegorocznych Mistrzostw Europy Cheerleaders w Weronie oraz do reprezentowania Polski podczas Mistrzostw Świata Cheerleaders, które odbędą się w 2024r w Orlando, w USA.

Trenujemy w kategorii cheer, bogatej w podnoszenia zawodników, wyrzuty i budowanie piramid z członków zespołu.

Podczas Mistrzostw Europy zaprezentuje się 17 osobowa drużyna składająca się z dziewcząt i chłopców w wieku 15-17 lat, który w obecnym składzie przygotowuje się do występu od kwietnia 2023r. We Włoszech reprezentować nas będą: Bończyk Bartosz, Chmiel Jakub, Dymkowska Jennifer, Gawron Aleksandra, Glegocińska Amelia, Grabowska Julia, Juraszczyk Amelia, Krawczyk Maja, Madeja Zuzanna, Makowiecka Marika, Mańka Władysław, Paruzel Kinga, Płatek Amelia, Siwik Adrianna, Sośnik Anna, Szczotka Piotr oraz Śmistek Julia. Zawodnicy są mieszkańcami Zabrza, Rudy Śląskiej, Gliwic i Ornontowic.

Jako Energy Cheerleaders działamy od 2000 roku, od 2006 jesteśmy zarejestrowani pod nazwą Zabrzańskie Stowarzyszenie Cheerleaders Energy.  Przez wszystkie lata naszej działalności, zawodnicy reprezentujący nasze wszystkie grupy odnieśli wiele sukcesów:

- pięciokrotnie wywalczyliśmy nominację do reprezentowania Polski podczas Mistrzostw Świata Cheerleaders, które odbywają się w USA. Czterokrotnie nie udało się wyjechać z przyczyn finansowych, piąta szansa jest przed nami.

- sześciokrotnie otrzymaliśmy nominację do reprezentowania Polski podczas Mistrzostw Europy Cheerleaders: trzykrotnie udało nam się wyjechać na Mistrzostwa Europy, dwukrotnie nie mogliśmy wyjechać z przyczyn finansowych, szósta szansa znów jest przed nami,

- wszystkie dotychczasowe nasze starty w Mistrzostwach Polski przyniosły nam: 20 tytułów Mistrza Polski,  14 tytułów v-ce Mistrza Polski,  4 tytuły II v-ce Mistrza Polski.

Trenerami drużyny są Natalia Ćwik i Marzena Siwik.

 

Lista Partnerów oraz Sponsorów:

Serdecznie dziękujemy za przekazane nam dofinansowania, darowizny, nieocenioną pomoc, wsparcie i zaangażowanie w pozyskaniu środków na wyjazd grupy Energy Nuclear na Mistrzostwa Europy Cheerleaders! Wsparcia udzielili nam:

- Miasto Zabrze reprezentowane przez Panią Prezydent Małgorzatę Mańkę – Szulik – dofinansowanie do wyjazdu

- Miasto Ruda Śląska reprezentowane przez Pana Prezydenta Michała Pierończyka – dofinansowanie do wyjazdu

- Pani Beata Sekuła - Redaktor Naczelna Magazynu Why Story Polska  oraz Magazyn Why Story – nieoceniona pomoc w pozyskiwaniu sponsorów, patronat medialny

- Pan Riccardo Caruso – właściciel firmy Don Caruso Cafe Italiano – wsparcie finansowe

- Pani Beata Drzazga – właścicielka firmy Global Impact Beata Drzazga – wsparcie finansowe

- Pani Alina Nowak - Radna Sejmiku Województwa Śląskiego, Prezes Stowarzyszenia „Wspólnie dla Zabrzan” – pomoc w pozyskaniu dofinansowania

- Sklep SFD – batony energetyczne

- Wspierający nas darczyńcy, którzy pomagają nam zbierać środki na wyjazd poprzez portal  https://zrzutka.pl/tywakk - wsparcie finansowe

 

- III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zabrzu – udostępnienie sali gimnastycznej na dodatkowe treningi przed wyjazdem na Mistrzostwa Europy

 

Freestyle Pom Junior - Flimero Junior (Tyczyn)

Flimero junior to zawodnicy z Uczniowskiego Kluby Sportowego Flimero z Tyczyna. Trenerkami zespołu są Jolanta Magda oraz Adriana Kopacka. Zawodnicy w tym roku reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata ICU 2023, a teraz będą na Mistrzostwach Europy ECU we Włoszech. Zawodnicy Flimero to wielokrotni zdobywcy pierwszych miejsc na Mistrzostwach Polski i Pucharach Polski PZSC. W 2022 roku brali udział w Mistrzostwach Europy w Atenach kwalifikując się w top 10 kategorii Junior Pom. W realizacji celu pomaga nam Burmistrz Gminy Tyczyn za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

Ogromnie cieszymy się, że po raz kolejny w tym sezonie możemy reprezentować Polskę na tak doniosłym wydarzeniu jakim są Mistrzostwa Europy.


Zakończenie tekstu

WSPÓŁPRACUJEMY Z