Ekran wczytywania
relacja Kadry Polski po ICU Worlds - Youth i Junior Cheer All Girl

Kadra Polski PZSC na ICU Worlds 2023 - relacja po zawodach

Team Poland - Youth Cheer All Girl

Cheer Team Poland All Girl Youth Median już po raz drugi miał możliwość reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata Cheerleaders Orlando 2023. Zeszłoroczny debiut zakończony brązowym medalem wysoko postawił przed nami poprzeczkę ale od początku wiedziałyśmy że nie będzie łatwo.

Powołanie na Mistrzostwa Świata – ICU Worlds 2023 otrzymał zespół Voltage i Twisters z Bobrownik Wielkich, a p. Agnieszka Wlezień głowny trener  Cheerleaders Academy All Stars z Łęgu Tarnowskiego zaprosiła do współpracy trenerow i zawodniczki ze Stowarzyszenia Tańca Sportowego Soltare z Olsztyna i Axel UKS Jagiellonka z Warszawy.

 Przygotowania do mistrzostw to był czas wytężonej pracy i ogromnego zaangażowania ze strony zawodniczek, rodziców i trenerek –  Agnieszki Wlezień, Emilii Dziurdzi, Anny Pękul, Natalii Wasiak, Patrycji Wieczorek, Agnieszki Czerwińskiej oraz Weroniki Florczyk. 

To była niesamowita przygoda a zdobyte VIII miejsce jest sukcesem i efektem ciężkiej pracy wszystkich zawodniczek i trenerów.

 

Kadra Polski PZSC na ICU Worlds 2023 - relacja po zawodach

Team Poland - Junior Cheer All Girl

17.04.2023 dwadzieścia sześć zawodniczek z 4 klubów (Cheerleaders Academy All Stars, UKS Axel Jagiellonka, KS Cheerleaders Iskra i Stowarzyszenie Tańca Sportowego Soltare) i 5 trenerów wyleciało z Lotniska Chopina w Warszawie (PL) do Miami (USA). Po dziesięcio godzinnym locie i cztero godzinnej podróży wynajętym autokarem, późnym wieczorem,  dojechałyśmy do Disney All Stars Resort – miejsca gdzie mieszaliśmy przez cały pobyt w USA.

Już od rana nie próżnowałyśmy. Po śniadaniu był trening na świeżym powietrzu, a potem krótki odpoczynek, rejestracja i wyjazd do ESPN gdzie miałyśmy oficjalny trening obserwowany przez sędziów technicznych. Kolejnego dnia (środa) rozpoczęła się dla nas rywalizacja. Wystartowałyśmy w półfinale i zakwalifikowałyśmy się do finału, który odbywał się następnego dnia.

Start w finale na głównej arenie zawodów wzbudził w nas wiele emocji. Dałyśmy z siebie wszystko! Ostatecznie zajęłyśmy VI miejsce ustępując bardziej utytułowanym drużynom. Udział w Mistrzostwach Świata to zaszczyt i jesteśmy dumne, że mogłyśmy reprezentować nasz Kraj na najważniejszym sportowym evencie.

 

Poszukiwanie partnerów zadania, zbiorka publiczna i wpłaty od rodziców zawodniczek pozwoliły na zapewnienie środków na nasz wymarzony wyjazd. Niesamowita przygoda jaką jest znalezienie się na macie Mistrzostw Świata oraz rywalizacja z najlepszymi zespołami, możliwość rozmowy, wymiany pamiątek i wspólnych zdjęć nie byłaby możliwa gdyby nie wsparcie naszych partnerów. Z tego miejsca pragniemy podziękować wszystkim osobom i instytucjom, które nas wsparły:

·       Polskiej Fundacji Narodowej                                              ·       Samorząd Województwa Małopolskiego

·       Samorządu Województwa Mazowieckiego                       ·       Samorzad Województwa Warmińsko - Mazurskiego

·       Fundacja Bank Pekao S.A. – darczyńca                              ·       Fundacja Orlen       

·       Urząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy                  ·       Powiat Węgrowski 

·       Powiat Tarnowski                                                                ·       Miasto Tarnów

·       Powiat Olsztyński                                                               ·       NeoKoszulki.PL

·       Bank Spółdzielczy w Łochowie                                          ·       FMT Tarnów

·       DalianTalent Poland Sp.  z o.o.                                           ·       Hurtownia Lupo Plus

·       Body & Medical Clinic                                                       ·       Auto – Profi Paweł Broniek

·       Wagner Transport                                                             ·       Maleszka – technika napędów elektrycznych

·       Polan                                                                                 ·       Nikol Malgorzata Panek

·       MediaGroup                                                                      ·       AtmosferiQon - normoterapia dla zdrowia i urody

·       Polski Związek Sportowy Cheerleadingu                           ·       Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders - Polish Cheerleading Association

Patronem medialnym naszego udziału w ICU Words 2023 było Radio Warszawa, którego słuchacze mogli poznać nasze wrażenia i odczucia nie tylko z rywalizacji sportowej ale również atrakcji jakie zapewniły nam Parki Disney World. Dziękujemy PZSC za opiekę na miejscu.

Bez zaangażowania trenerów, rodziców i ludzi dobrej woli, to przedsięwzięcie nie doszłoby do skutku. 

 


Zakończenie tekstu

WSPÓŁPRACUJEMY Z