Ekran wczytywania
relacja Kadry Polski po ICU Worlds - Senior Cheer Hip Hop

Kadra Polski PZSC na ICU Worlds 2023 - relacja po zawodach

Team Poland - Senior Cheer Hip Hop 

 

Wiadomość o powołaniu do kadry narodowej dostałyśmy w połowie lutego 2023 i wiedziałyśmy, że jest to ogromna szansa, przed którą stanęłyśmy i równie ogromne wyróżnienie. Postanowiłyśmy więc postawić wszystko na jedną kartę i w błyskawicznym tempie przygotować się jak najlepiej do startu i co najważniejsze pozyskać fundusze na wyjazd.

Był to jak do tej pory bez wątpienia najważniejszy występ w prawie 19-letniej historii zespołu. W naszym mieście rozlała się niesamowita fala pozytywnych emocji, wsparcie przyszło do nas z wielu stron. Na Sali treningowej spotykałyśmy się niemal codziennie, wylewając morze potu, nierzadko i łez, ale wiedziałyśmy, że chcemy dać z siebie wszystko, co w naszej mocy, żeby w tak krótkim czasie godnie reprezentować nasz kraj. Mamy nadzieję, że nam się to udało, pomimo tego, że nie zakwalifikowałyśmy się do finału.

Na miejscu całą naszą drużynę całkowicie pochłonęła niesamowita atmosfera Mistrzostw. Mimo, że były to zmagania sportowe najwyższej rangi, zamiast chorej rywalizacji odczuwałyśmy tylko pozytywne wibracje i trafiałyśmy na same serdeczne spojrzenia.  Wszystkie drużyny wzajemnie się wspierały, trenerzy wymieniali doświadczeniami, zawodnicy uśmiechami, co pomagało uporać się z dużym stresem towarzyszącym samemu startowi. Szczególnie ciepło wspominamy ceremonię otwarcia i następującą po niej wieczorną imprezę, gdy wraz z zawodnikami z całego świata wspólnie się bawiliśmy. Było to prawdziwe święto cheerleadingu, radości i ludzi połączonych we wspólnej pasji.

Nasza drużyna do Poznania wróciła bardzo zmotywowana, pełna nowych, bogatych doświadczeń, pomysłów i niesamowitych wspomnień. Sama możliwość startu obok najlepszych drużyn świata jest już dla nas ogromnym sukcesem. Pozostaje oczywiście pewien niedosyt, jako że do kwalifikacji do samego finału zabrakło nam zaledwie kilka punktów, ale to będzie naszym celem na przyszły rok!

 


Zakończenie tekstu

WSPÓŁPRACUJEMY Z