Ekran wczytywania
Cheerleading w Szkole - Łódź

W dniu 17.11.2022 r. w urzędzie miasta Łodzi odbyło się spotkanie Prezesa Związku Sportowego Cheerleadingu Pana Leszka Cichockiego z wiceprezydent Panią Joanną Skrzydlewską.
 
Od ponad roku Departament do spraw Rozwoju Cheerleadingu w szkole pracował w pocie czoła nad przygotowaniem się administracyjnie, szkoleniowo i wdrożeniowo do rozpoczęcia kolejnego etapu popularyzacji Cheerleadingu i możliwości wprowadzenia zajęć do szkół. I stało się, pierwsze spotkanie za nami.
 
Miasto Łódź prawdopodobnie będzie pierwsze w Polsce które wprowadzi Cheerleading w nowy etap rozwoju. Planujemy od września 2023 roku otworzyć klasę sportową o profilu Cheerleading. Z Inicjatywy Prezesa PZSC Leszka Cichockiego powołany został departament w którym zasiadają Bartosz Penkala i Tomasz Pilewski. Dzięki wspólnym działaniom mamy możliwość w ramach zatwierdzonego programu w Ministerstwie Sportu i Turystyki prowadzić zajęcia w szkołach według stworzonej podstawy programowej - let’s cheer.
 
W dzisiejszym spotkaniu uczestniczyli : Wiceprezydent Miasta Łodzi Pani Joanna Skrzydlewska, Dyrektor Departamentu Rewitalizacji i Sportu Pan Marek Kondraciuk, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 w Łodzi Pani Agnieszka Jarocka, Prezes Klubu Sportowego Czarne Stopy Pan Piotr Sieradzki i Prezes Polskiego Związku Sportowego Pan Leszek Cichocki.  
 
Wierzymy że sport który łączy i rozwija będzie teraz bardziej dostępny i fachowo prowadzony a dzieci i młodzież dostaną kolejne możliwości rozwoju. Niebawem spotkania w kolejnych miastach. Plan rozwoju PZSC, sukcesywnie wdrażamy :)
 
    
 
     
Zakończenie tekstu

WSPÓŁPRACUJEMY Z