Ekran wczytywania
Kadra na Mistrzostwa Europy ECU - Ateny 2022

Poniżej przedstawiamy kadrę Polski na Mistrzostwa Europy ECU Ateny 1-3 lipiec 2022.
Wkrótce kolejni reprezentanci :)


FREESTYLE POM SENIOR
Shiva Senior
Stowarzyszenie Shiva Dance Academy Tarnów

Formację 'Shiva Senior' tworzy 20 utalentowanych zawodniczek, które na co dzień tańczą w Stowarzyszeniu Shiva Dance Academy w Tarnowie pod okiem Pani Jowity Wilowski. Tancerki po raz trzeci mają możliwość reprezentowania kraju na Mistrzostwach Europy Cheerleaders w kategorii Freestyle Pom Senior. Formacja wywalczyła nominację na Mistrzostwa Europy Cheerleaders w Grecji dzięki ogromnemu zaangażowaniu i ciężkiej pracy podczas turniejów z cyklu Pucharu Polski Polskiego Związku Sportowego Cheerleadingu w 2021 roku. Dziewczęta z formacji 'Shiva Senior' to czterokrotne Wicemistrzynie Polski w latach 2019-2022. Nominacja na tegoroczne Mistrzostwa Europy jest dla dziewczyn spełnieniem marzeń, możliwością rywalizacji z najlepszymi zespołami w Europie, a także zdobyciem kolejnego tanecznego doświadczenia, które wykorzystają w przyszłości. Wyjazd na Mistrzostwa jest również wspomagany przez portal zrzutka.pl i osoby wspierające zespół.  W przygotowaniach Drużynę Shiva wspierają Urząd Miasta Tarnowa oraz Urząd Gminy Tarnów.

   

    

     

 

CHEER COED SENIOR ELITE
Zespół Iskra
Iskra Łochów

Zespół Iskra senior w 2022 roku został po raz szósty Mistrzem Polski w 
 kategorii: cheer coed senior Elite, oraz zwyciężył cykl Pucharów Polski 
 co dało mu nominację zarówno na Mistrzostwa Świata 2022r, 2023r, oraz na 
 Mistrzostwa Europy 2022, które odbędą się w dniach 1-3.07.2022 w 
 Atenach. Zespół istnieje od 20 lat a trenerami zespołu są Obecnie:
 Anna Pękul, Kinga Nurkiewicz, Maciej Markowicz, Kamil Dmitruk.
 To dla nas wielki zaszczyt reprezentować nasz kraj na zawodach 
 najwyższej rangi.

   


FREESTYLE POM SENIOR
DREAM TEAM SENIOR
Klub Sportowy 'NO NAME' Garwolin

'DREAM TEAM SENIOR  to zespół wywodzący się z Międzyszkolnego Gimnastyczno-Tanecznego Uczniowskiego Klubu Sportowego „NO NAME” z Garwolina, klubu, którego zespoły już wielokrotnie reprezentowały Polskę na Mistrzostwach Europy (2005, 2007, 2009, 2010 i 2011 - zdobywając Mistrzostwo Europy, 2012, 2014, 2018) i 4 razy na Mistrzostwach Świata (2011,2012,2016 i 2019).

DREAM TEAM SENIOR, wyjeżdżający na Mistrzostwa Europy – Ateny 2022  to  19 wspaniałych i ambitnych tancerek (17 z naszego klubu oraz 2 gościnnie z Uczniowskiego Klubu Sportowego „FLIMERO” z Tyczyna).  Większość tancerek reprezentujących nasz kraj w Atenach tańczy w zespole od kilku lat zdobywając nieprzerwalnie Mistrzostwo Polski od 2018 do 2022r. To ten zespół reprezentował w 2019 roku nasz kraj na Mistrzostwach Świata i miał również reprezentować w 2022 roku (niestety nie udało się zorganizować wyjazdu). Zespół zapraszany był do programów telewizyjnych: „Mam Talent” oraz „Pytanie na Śniadanie”. 

Trenerami zespołu są:  Izabela Nierwińska, (choreografia, podkład muzyczny) i Zofia Kisiel.

Dziewczyny są dumne że to właśnie one będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy 2022

Sponsorami wyjazdu na ME 2022 Ateny są:
1.     Powiat garwoliński
2.     Miasto Garwolin
3.     Gmina Garwolin
4.     Gmina Wilga
5.     Zeller Plastik Poland
6.     PLAST BET
7.     Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Garwolinie
8.     Piekarnia Jerzy Tarański
9.     WSS „Społem” Warszawa Śródmieście
10.  PSS „Społem” Garwolin
11.  CPI – Centrum Prac Introligatorskich
12.  LECHPOL
13.  Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Michałówce
14.  Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Trąbkach
15.  Publiczne Przedszkole w Wildze
16.  STS REBEL

Dziękujemy bardzo wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że jesteśmy tu gdzie jesteśmy. '

   

     CHEER ALL GIRLS L5
Soltare Cheer Senior

'Soltare Cheer Senior to zawodniczki Olsztyńskiej Szkoły Cheerleaders SOLTARE, jednej z największych szkół cheerleaders w północnej Polsce.  Ta 19-osobowa drużyna trenowana jest przez Patrycję Wieczorek i Natalię Wasiak. Dziewczęta będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy Cheerleaders w kat. cheer all girls L5. Wyjazd na Mistrzostwa Europy to spełnienie ich marzeń !
Wyjazd zawodniczek na Mistrzostwa Europy wspierany jest przez takie instytucje jak : Wojewodztwo Warmińsko-Mazurskie, Powiat Olsztyński, Gmina Dywity, Gmina Gietrzwałd.'

   

CHEER ALL GIRLS JUNIOR L4
Voltage


'Zespół Voltage istnieje od 2003 roku przy Szkole Podstawowej w Bobrownikach Wielkich. Zawodniczki tego zespołu to wielokrotne mistrzynie kraju. zarówno w konkurencji tanecznej jak i w dywizji Cheer. Trenerzy zespołu to Agnieszka Wlezień, Emilia Dziurdzia i Artur Pióro. Zespół dwukrotnie występował na Mistrzostwach Europy Cheerleaders. W 2014 roku sięgnął po tytuł v-ce Mistrza Europy zepołowo i tytuł Mistrza Europy w duetach. Największym sukcesem jest zdobyty przez reprezentantki zespołu Voltage brązowy medal na Mistrzostwach Świata Cheerleaders w USA, Orlando w 2022 roku. Partnerem podczas przygotowań oraz w trakcie Mistrzostw Europy w Grecji jest Województwo Małopolskie. Nasz wyjazd wspiera Gmina Żabno i Powiat Tarnowski. Nasi sponsorzy: Polan Sp.z o.o, Auto_Profi Serwis Samochodowy Łęg Tarnowski.'

Chcesz obejrzeć filmik - kliknij ;)FREESTYLE POM JUNIOR DRUŻYNA
Power Girls Junior

'Zespół Power Girls Junior działa w Studio Tańca „Honorata” w Tarnowie.
Trenerkami drużyny są Honorata Włoch- Kowalczyk oraz Konstancja Kowalczyk. 
Dziewczęta z zespołu Power Girls ćwiczą z sobą od września 2021 roku. Każda z nich wystartuje na Mistrzostwach Europy po raz pierwszy. Jest to wielkie przeżycie i ogromna frjada. Zespół Power Girls ma długą listę osiągnięć. Bogaty dorobek medalowy tej grupy to między innymi kilkukrotne Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Polski oraz srebrny i brązowy medal Mistrzostw Europy. Obecnie zespół tworzy 17 tancerek. Dziewczyny są bardzo zdeterminowane i dumne, że mogą po raz pierwszy w nowym składzie reprezentować Polskę na tak prestiżowej imprezie międzynarodowej. Wyjazd do Aten finansują rodzice oraz sponsorzy:  Firma Roleski i Grupa Azoty S.A. Zespół otrzymał również wsparcie Starostwa Powiatowego Tarnowa oraz Urzędu Miasta Tarnów i innych darczyńców wpłacających środki na internetową zrzutkę.'   CHEER JAZZ DRUŻYNA SENIOR
Klub Sportowy UNIQUE Cheerleaders Kocmyrzów-Luborzyca

'W skład kadry wchodzą 22 tancerki oraz trenerzy Lidia Stefańska, Antoni Kudelski i Maja Moczyńska Papka.
Reprezentację tworzą także tancerki pochodzące z innych Klubów, Sara Urbaniak z Cheerleaders Kraków
oraz Julia Blok z MDK Gdynia.
Głównym Partnerem przygotowań i startu w czasie Mistrzostw Europy jest Województwo Małopolskie www.malopolska.pl.
Wyjazd jest możliwy dzięki wsparciu finansowemu Gminy Kocmyrzów-Luborzyca oraz firm: Sendi, Stolarnia Woma, Eko Architekci, Unique Dance Company,  Jurek Centrum Ogrodnicze, Ubezpieczenia Sportowe, Level Up Cheer Body Training Programs. 
We wcześniejszych latach Unique Cheerleaders miało okazję reprezentować Polskę w czasie Mistrzostw Europy w Holandii
i w Atenach w kategorii duetów Cheer Hip Hop. W minionym sezonie Klub po raz pierwszy otrzymał nominację zespołową
do startu w Mistrzostwach Europy Cheerleaders w kategorii Cheer Jazz Senior.'

 

 

 

   FREESTYLE POM DUET JUNIOR 
Amelia Drania & Amelia Owczarek
Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Fresh Mszczonów

'Amelia Owczarek oraz Amelia Draniak reprezentują Stowarzyszenie Kultury Fizycznej z Mszczonowa. Otrzymały nominację w kategorii Junior Pom Double. Pierwotnie należała ona do ich koleżanek z zespołu Katarzyny Hanszke i Ani Centkowskiej, które wywalczyły ją w European Cheer League, jednak ze względu na wymogi wiekowe ECU zastąpiły je młodsze koleżanki z zespołu. Dziewczyny otrzymały nominację w połowie maja, pomimo bardzo krótkiego czasu na przygotowanie pełne determinacji szybko podjęły wyzwanie, aby reprezentować Polskę w Atenach.
Obie Amelki są tancerkami z wieloletnim doświadczeniem, wspólnie zdobyły tytuł Mistrza Polski w 2019 roku w kat. Cheer Jazz. Trenerem duety jest Aleksandra Krześniak'

        

 

Zakończenie tekstu

WSPÓŁPRACUJEMY Z